Kiedy przycinać tuje - Nawóz Garden Home z guano do iglaków.

5 maja, 2021

Iglaki są najczęściej obsadzanymi krzewami na żywopłot, dlatego przycinając tuje ma na uwadze formowanie żywopłotu jak również wyrównywanie go do oczekiwanej wysokości. Najczęściej przycinamy je raz do roku, ale nie jest to normą, jak tuje nie mają określonej dla nas wysokości. Kalendarz ogrodnika proponuje trzy terminy cięcia.

Kiedy przycinać tuje

1. Pierwsze cięcie wykonujemy, kiedy tują nie zagrażają pierwsze przymrozki i nie rozpoczął się proces wegetacji. Wtedy zabieg planujemy na wiosnę, najlepiej przełom marca i kwietnia. Jeżeli chcemy, żeby tuja pięknie się rozrosła, powinniśmy skrócić jej czubek oraz boczne pędy o około połowę długości. Zabieg ten pozwoli nam również pozbyć się uschniętych i uszkodzonych gałązek.

2. Drugie przycinanie możemy zaplanować na czerwiec. Czerwiec jest to miesiąc, w którym zauważymy, ze młode pędy przestają być jasnozielone i osiągnęły kilkanaście centymetrów.  Kiedy będą ciemne, możemy wtedy je przycinać. Powinniśmy je skrócić tym razem 2/3 długości.

3. Trzecie i zarazem ostanie cięcie powinno wypaść pod koniec lipca, początek sierpnia. Jest to ostatni moment, by zadbać o pielęgnacje tui przed zimą. Nie powinniśmy ciąć tui po tym terminie, ponieważ rany się  nie zagoją i roślina nie będzie przygotowana do zimowania. Trzecie ciecie polega na skróceniu pędów tylko o 1 cm. Wtedy nowe pędy zdążą jeszcze odrosnąć i zdrewnieć, dzięki czemu ujemne temperatury ich nie uszkodzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

więcej jak nawóz garden home

Nasze Produkty

Guano nawóz do tuj
Guano nawóz do kwiatów
Guano Nawóz do kwiatów kwaśnolubnych
guano nawóz do warzyw
Nawóz do trawników z guano
Guano - nawóz do krzewów owocowych
Przejdź do sklepu

Garden Home
Joanna Pawlaczyk-Bieniek
Malawa 819 B
36-007 Krasne
nip: 813-316-46-15
regon: 180479320
biuro@gardenhome24.pl
tel. 609 092 691