Regeneracja trawnika po zimie - Nawóz Garden Home długo działający do trawników.

7 stycznia, 2023
  1. Usuwanie obumarłej trawy.

W pierwszej kolejności należy się pozbyć obumarłej trawy , gdyż ona utrudnia wzrost nowej oraz pochłania wodę z gleby. Należy " wyczesać " trawnik - najlepiej grabiami ogrodowymi.

  1. Napowietrzenie gleby.

Po zimie w szczególności mroźnej ziemia jest zbita , dlatego należy ją rozluźnić , aby powietrze miało dostęp do korzeni i trawnik lepiej wchłaniał wodę. Najlepiej można użyć wideł , którymi nakłuwamy trawnik na głębokość 6 - 10 cm. Powstałe otworki można zasypać piaskiem.

  1. Wałowanie.

Jest to uciskanie darni do podłoża za pomocą walca ogrodowego. Czynność ma na celu wklepanie nieprzytwierdzonego trawnika do podłoża oraz stymulacja trawnika do równomiernego wzrostu. Najlepiej zrobić to w połowie kwietnia.

  1. Dosiewka trawy.

 Niezależnie jaka była zima zawsze na trawniku pojawiają się puste pola , wtedy należy dosiać trawę. Świeżo wysiane nasiona należy lekko przegrabić i obficie podlać.

  1. Koszenie trawy.

Przyjęło się , że koszenie wykonujemy ze względu na estetykę , ale również kosimy w celu pielęgnacji. Dzięki temu pobudzamy trawę do bujnego wzrostu. Czas koszenia zależy od pogody.

  1. Nawożenie trawnika.

Należy pamiętać , że temperatura powinna przekraczać 5 stopni. Najlepiej użyć nawozu długo działającego. Doskonale sprawdzi się nawóz Garden Home długo dziłajacy do trawników. Jest idealny do trawników dopiero co zakładanych jak i już istniejących w celu regeneracyjnym. Należy pamiętać, że nawóz Garden Home do trawników rozsypujemy po deszczu na skoszoną murawę.

  1. Krety.

Zwierzęta zaczynają być aktywne po rozmiękczeniu ziemi . Tworzą wtedy tzw " kopce kreta ". Można je odstraszać poprzez instalacje elektronicznych odstraszaczy , które wysyłają dźwięki, które krety nie lubią. Z domowych sposobów można do otworów w ziemi włożyć sierść psa.

  1. Usuwanie chwastów.

Przed wiosną należy powyrywać chwasty, żeby nie zakwitły. Chwasty są dużym problemem dla miłośników trawników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

więcej jak nawóz garden home

Nasze Produkty

Guano nawóz do tuj
Guano nawóz do kwiatów
Guano Nawóz do kwiatów kwaśnolubnych
guano nawóz do warzyw
Nawóz do trawników z guano
Guano - nawóz do krzewów owocowych
Przejdź do sklepu

Garden Home
Joanna Pawlaczyk-Bieniek
Malawa 819 B
36-007 Krasne
nip: 813-316-46-15
regon: 180479320
biuro@gardenhome24.pl
tel. 609 092 691