Pelargonie - nawożenie, rodzaje - nawóz Garden Home z guano do kwiatów

12 kwietnia, 2021

Pelargonie to jedne z popularniejszych kwiatów sadzonych w przydomowych ogrodach. Najbezpieczniejszym terminem sadzenia tych kwiatów jest połowa maja. Kwiaty mają duże zapotrzebowanie na związki odżywcze, dlatego nawóz Garden Home z guano do kwiatów idealnie się do tego nadaje. Powinno się ją sadzić w glebie już nawożonej nawozem Garden Home z guano do kwiatów, aby od samego początku zapewnić jej wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Składniki odżywcze nawozu we wstępnym nawożeniu podłoża zostaną wykorzystane w ciągu kilku tygodni. Jeśli średnia temperatura jest wyższa, co ma często miejsce w przypadku kwiatów rosnących w donicach balkonowych nawóz skończy się szybciej dlatego należy czynność nawożenia powtórzyć. Pelargonie lubimy ze względu na ich kwiaty, ale warto wiedzieć, że są także odmiany, które wyróżniają się ciekawymi liśćmi. Najczęściej to odmiany pelargonii rabatowej. Liście mogą mieć różne kształty, występujące w różnych kolorach.

Pelargonie - nawożenie, rodzaje - nawóz

Rodzaje pelargonii:

1. Pelargonie pachnące - mogą one wydzielać bardzo zróżnicowane zapachy np.: mięty, brzoskwiń. Jest to możliwe za sprawą olejków eterycznych, zawartych w liściach. Rośliny wytwarzają je dla ochrony przed owadami. Mogą one posłużyć jako odstraszacz na komary.

2. Pelargonie bluszczolistne zwane też zwisającymi. Mają one charakterystyczne zwisające pędy, które mogą osiągnąć długość nawet 150 cm. Pelargonie te nadają się do wiszących pojemników lub donic. Bardzo okazale wyglądają również w skrzynkach na parapetach okiennych. Można wyeksponować je również w stojącym kwietniku. Posadzone w nich pelargonie stworzą kaskadę kwiatów.

3. Pelargonie wielokwiatowe inaczej angielskie. Mają one bardzo okazałe kwiaty i często barwne liście. Są one bardziej wymagające niż pelargonie rabatowe. Wymagają osłoniętego miejsca, bo są bardzo wrażliwe na wiatry.  Nawet pojedyncza roślina w ładnej doniczce będzie wyglądać okazale.

4. Pelargonie hybrydowe - krzyżówki. Wyróżniają się obfitym kwitnieniem i dużą odpornością na warunki atmosferyczne.

Guano nawóz do kwiatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

więcej jak nawóz garden home

Nasze Produkty

Guano nawóz do tuj
Guano nawóz do kwiatów
Guano Nawóz do kwiatów kwaśnolubnych
guano nawóz do warzyw
Nawóz do trawników z guano
Guano - nawóz do krzewów owocowych
Przejdź do sklepu

Garden Home
Joanna Pawlaczyk-Bieniek
Malawa 819 B
36-007 Krasne
nip: 813-316-46-15
regon: 180479320
biuro@gardenhome24.pl
tel. 609 092 691