Róża pnąca - Nawóz Garden Home z guano do kwiatów

24 maja, 2021

Róża pnąca to jedna z wielu odmian róż ogrodowych. Wyróżnia się tym, że wytwarza długie pędy, które mają zdolność do czepiania się podpór za pomocą kolców. Pergola obsypana kwitnącymi kwiatami róż to jedna z najpiękniejszych ozdób każdego ogrodu. Róże te tworzą przepiękne "dywany" na balustradach balkonów. Róże z najnowszych odmian mają dużo kwiatów i są bardzo gęste. Oczywiście do pięknego wzrostu i wyglądu, kwiaty te potrzebują odpowiedniego nawożenia - Nawóz Garden Home z guano bujne kwitnienie.

Róża pnąca - Nawóz

Etapy sadzenia:

1. Wybór miejsca dla różanego krzewu. Najważniejsze dla róż jest słońce, powietrze i dobra gleba. Jeśli zostaną spełnione te warunki, kwiat odwdzięczy się nam bujnym kwitnieniem. Latem w czasie suszy warto podlewać róże, szczególnie te świeżo posadzone. Wiosną przy sadzeniu warto zmieszać glebę, gdzie będzie sadzony krzak z nawozem Garden Home z guano do kwiatów.

2. Wybór podpory dla róż. Wyróżniamy róże o sztywnych pędach oraz czepne, które są bardziej elastyczne. Dobrze dobrana podpora pomorze w pięknej ekspozycji kwiatu. Tempo wzrostu róży zależy od warunków klimatycznych, odmiany jak i odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo często na podpory wybieramy szeroko dostępne filary czy kratki. Bardzo popularne są pergole z drewna. Wygląd jest kwestią subiektywną, a najważniejsza jest stabilność podpory jak i wytrzymałość na rozrastający się ciężar.

3. Pielęgnacja. Cięcie i odpowiednie nawożenie to podstawa w uprawie róż. W pierwszych latach po posadzeniu powinna być silnie przycinana, co zaowocuje rozwojem wielu silnych pędów. Pędy będą też wyrastać na boki, dlatego musimy je mocować do poziomu do podpory. Nawożenie odgrywa też kluczową rolę. Nawóz Garden Home z guano do kwiatów - bujne kwitnienie, dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, aby róża była pełna wigoru i bujnych kwiatów. Zrównoważona formuła składników nawozu Garden Home z guano do kwiatów zapewnia również odpowiednią żyzność gleby oraz ułatwia proces tworzenia próchnicy i zwiększa odporność rośliny na choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

więcej jak nawóz garden home

Nasze Produkty

Guano nawóz do tuj
Guano nawóz do kwiatów
Guano Nawóz do kwiatów kwaśnolubnych
guano nawóz do warzyw
Nawóz do trawników z guano
Guano - nawóz do krzewów owocowych
Przejdź do sklepu

Garden Home
Joanna Pawlaczyk-Bieniek
Malawa 819 B
36-007 Krasne
nip: 813-316-46-15
regon: 180479320
biuro@gardenhome24.pl
tel. 609 092 691